Меню
Пн-Сб c 10:00 до 20:00

Чи є різниця між чоловічими та жіночими косметичними засобами?

09.03.2020 10 MIN 6913 VIEWS

    Ринок чоловічих косметичних засобів – це, все ще, дуже молоде явище. Настільки, що не всі ще позбулись передсудів щодо чоловіків, які активно користуються чимсь окрім шампуню та гелю для душу, а безліч чоловіків, які ретельно стежать за своєю зовнішністю, часто не розуміють, чим їх улюблена пінка для вмивання відрізняється від жіночої. У цій статті ми розповімо про те, які існують базові відмінності між чоловічою та жіночою косметикою, і розвіємо деякі міфи, придумані маркетологами для кращих продажів. 

    Шкіра

    Ми не будемо загострювати увагу на суто чоловічий косметиці типу засобів для і після гоління або продукції для бороди і вусів, але зосередимося на тому, що можна знайти як у жіночих, так і в чоловічих відділах роздрібних магазинів. І почнімо, мабуть, з догляду за шкірою. Отже, головні відмінності дерми чоловіків і жінок:

    1. чоловіча шкіра товща, ніж жіноча;
    2. порізи і садна у чоловіків загоюються відчутно швидше;
    3. шкіра чоловіків швидше старіє, але процес цей починається значно пізніше;
    4. чоловіча шкіра більш схильна до запалення (до речі, не тільки в юнацькі роки);
    5. у чоловіків більше сальних і потових залоз.

    Всі ці відмінності пояснюються значним виділенням тестостерону у чоловіків і більшою концентрацією будівельного матеріалу нашої шкіри – білка колагену. І вони... Практично не позначаються на складі косметичних засобів. Саме так! Склади чоловічої і жіночої косметики для лиця і тіла дуже схожі. Відбувається це тому, що відмінності шкірного покрову представників різних статей хоч і суттєві, вони практично не впливають на способи догляду.


    Та не такі вже ми різні

    Чи означає це, що косметику, розроблену спеціально для чоловіків, слід ігнорувати? Ні, звісно. Скоріш, можна сказати, що не соромно позичити дещо з косметички своєї дівчини, якщо забули вчасно оновити власні запаси. Шкоди жіноча косметика точно не завдасть, що стосується користі – частково. Річ у тім, що через більшу від природи щільність і жирність шкіри, для чоловіків розробляються більш жорсткі засоби для очищення. А ось косметика для зволоження і живлення, навпаки, робиться максимально легкою і ріденькою за консистенцією, все з тієї ж причини.

    Чоловіки, як і жінки, схильні до шкірних захворювань, але до різних. Приміром, дівчат часто турбують пігментні плями, а нас – акне й огрубіння шкіри. Водночас чоловіки більше займаються спортом, але і частіше курять і зловживають алкоголем, ніж прекрасна стать. Наша шкіра стійкіша до впливу ззовні – це стосується як екстремальних погодних умов, так і ефекту косметики. Та й тип шкіри грає важливу роль. Наприклад, жирна шкіра набагато частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Всі ці фактори враховують косметологи, щоб створити дійсно якісну продукцію для чоловіків.


    Спосіб життя чоловіків визначає особливості косметики

    Ще одне радикальна відмінність – аромати. Звичайно, ніхто не забороняє користуватися жіночою косметикою з виразним романтичним ароматом. Але погодьтеся, запахи троянд і кокосового молочка точно не підкреслюють мужність. Якими б неординарними ми не були, люди, що оточують нас, найчастіше бачать світ як перелік зрозумілих усім архетипів. І якщо дівчина, що пахне твідом або ветивером, буде сприйматися в суспільстві, скоріш, із захопленням, виявляючи таким чином свою емансипацію (такі вже нині соціальні тренди), з чоловіком жіночий аромат може зіграти злий жарт, виставивши його в непривабливому світлі серед колег, друзів і ділових партнерів.

    Чоловіча шкіра істотно відрізняється від жіночої, але її особливості практично не впливають на методи догляду. Тому склади і принцип дії чоловічої та жіночої косметики багато в чому схожі. Деякі особливості організму чоловіків на кшталт найбільш поширених типів шкіри або схильності сильної статі до тих чи інших захворювань, звичайно ж, враховуються під час розробки формул, але значно більше уваги приділяється зовнішнім факторам, що впливають на стан шкірного покрову (силова робота, заняття спортом, шкідливі звички, наслідки гоління тощо).

    Все ще не знаєте, які засоби краще використовувати для догляду за шкірою, джентльмени? Тоді ми візьмемо на себе сміливість порадити щось дійсно вартісне.

    Для зволоження і очищення шкіри обличчя рекомендуємо використовувати:

    Для догляду за тілом:

    Волосся

    Волосся – зовсім інша справа. У цьому питанні годі й думати про рівноправ’я статей. Чоловіче і жіноче волосся кардинально відрізняються, як і засоби, призначені для догляду за ним. Перш за все, це стосується шампунів. Чоловічі очисні засоби містять набагато більше активних компонентів, які знежирюють і сушать шкіру голови, адже наші сальні залози виробляють набагато більше секрету, ніж жіночі. 


    Найчастіше роль таких речовин відіграють сульфати. Серед них є як нешкідливі, так і небезпечні для здоров'я волосся та шкіри голови. Це, головним чином, SLS (sodium lauryl sulfate) і SLES (sodium laureth sulfate). Деякі виробники принципово відмовляються від використання цих шкідливих компонентів, але багато, все ж, застосовують їх у формулах засобів для волосся. Щоб уникнути наслідків, зверніть увагу на склад свого шампуню. Якщо вищевказані компоненти знаходяться в кінці списку, їх зміст допустимий – ризики зводяться нанівець.

    Крім того, чоловічі шампуні містять більше добавок, що зміцнюють структуру волосся і запобігають його випаданню. Через високий рівень тестостерону чоловіче волосся росте значно швидше. Але цей гормон також є причиною проблему облисіння чоловіків вже в середньому віці. До того ж, коріння волосся жінок знаходяться у шкірі в середньому на 2 мм глибше. Тому термін життя однієї волосини чоловіків (2-3 роки) приблизно вдвічі менший, ніж у жінок (4-5 років).

    Дещо інша справа з кондиціонерами для волосся. Така продукція випускається під іменами багатьох суто чоловічих брендів. Приміром, на наших прилавках є кондиціонери від Reuzel, Uppercut Deluxe, Morgan`s, Truefitt & Hill, The Bluebeards Revenge, American Crew, Taylor of Old Bond Street тощо. Однак сам собою цей тип продукції не прийнято ділити за статевою ознакою. Чому ж так відбувається? Знову ж таки, причина – у відмінності чоловічого і жіночого волосся. Наші гриви не такі густі, як у прекрасних дам, до того ж, більшість чоловіків носять коротке волосся або ж волосся середньої довжини. Навіть у прогресивному світі XXI столітті чоловік з хаером до пояса – рідкість.


    Кондиціонери для волосся розрізняють за призначенням, а виробники чоловічої косметики просто орієнтуються на потреби цільової аудиторії. Навряд чи кондиціонер для чоловіків буде ефективним у збереженні відтінку фарбованого волосся, адже вкрай рідко наш брат фарбує волосся. Зате зі зміцненням структури, зволоженням і харчуванням чоловічі кондиціонери впораються на відмінно.

    Ну, і аромати ніхто не відміняв. Для дівчат виробляють кондиціонери з яскравими і приємними ароматами, для чоловіків – з нейтральними, ледь відчутними. До слова, якщо доведеться користуватися кондиціонером своєї дами, зверніть увагу, що волосся дуже добре вбирає запах. Тож краще перебити його стійким одеколоном.

    Товари для догляду за чоловічими гривами не обмежуються шампунем і кондиціонером, зрозуміло. Але описане також стосується і всіх інших типів продукції для чоловіків – тоніків, гелів і будь-яких засобів для стилізації. Наш магазин пропонує величезний асортимент товарів для задоволення практично будь-яких потреб у сфері чоловічого грумінгу:

    X